SOSYAL SORUMLULUK

Ortadoğu Grup olarak yaptığımız işler ve projelerle bulunduğumuz topluma ve çevreye  katkı sağlamak en temel hedeflerimizden birisidir. Sosyal sorumluluk projelerimizi eğitim ve kültür alanlarında sürdürmekteyiz. Bu alandaki faaliyetlerimizden bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

BEYOĞLU EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI

Beyoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı binası benzerleriyle karşılaştırıldığında mükemmel mimari üslubuyla, çağdaş bir kompleks olarak eğitime yönelik ihtiyaçları karşılayabilecek şekilde planlanmıştır. 2 adet ana binadan oluşan bu yapının toplam inşaat alanı 14.000 m²dir. Bulunduğu bölgeye; gerek fonksiyonelliği ve gerek mimarisi ile canlılık getiren Beyoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı’nın bu güzide eseri şu an Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak hizmet vermektedir.

GÜNEYSU EĞİTİM MERKEZİ

Rize Güneysu’da 6 ay gibi kısa bir sürede yapılan ve Haziran 2007’de hizmete açılan Güneysu Kültür Merkezi, geleneksel Karadeniz mimarisinin çizgileriyle tasarlandı. Yöre mimarisinin en önemli özelliği dış cephe ahşap uygulamalarıyla göz alıcı bir görünüme sahip Güneysu Kültür Merkezi’nde 16 adet misafir odası, 1 adet 700 kişi kapasiteli düğün ve toplantı salonu buna ek olarak halk eğitim salonları yer almaktadır. Ortadoğu Grup sosyal amaçlı hazırladığı projeyi Milli Eğitim Bakanlığı ve Rizelilerin hizmetine sunmuştur.